Ernie 4.0 od Baidu

Ernie 4.0 od Baidu

Chiński gigant technologiczny Baidu wprowadził innowacyjny model językowy Ernie 4.0, stanowiący wyzwanie dla rozwiązań oferowanych przez OpenAI, takich jak GPT-4. Oto główne punkty charakteryzujące Ernie 4.0:

Funkcje i Możliwości:

  1. Zaawansowane Funkcje Pamięci: CEO Baidu Robin Li, zaprezentował zdolność Ernie 4.0 do generowania treści w czasie rzeczywistym, takich jak powieści o sztukach walki, dzięki ulepszonym funkcjom pamięci modelu, które pozwalają mu pamiętać i budować na podstawie wcześniejszych instrukcji​1​​.
  2. Tworzenie Treści: Model językowy od Baidu wykracza poza generowanie języka, rozszerzając swoje możliwości na tworzenie plakatów reklamowych i filmów, co ma na celu stworzenie wszechstronnego rozwiązania AI obejmującego zrozumienie, generowanie, rozumowanie i pamięć​​.
  3. Konkurencyjność z GPT-4: Baidu twierdzi, że ich nowy model językowy jest na równi z GPT-4 OpenAI pod względem zaawansowania i ogólnych możliwości, co stanowi znaczący moment w rozwoju AI w Chinach​​.

Integracja i Przyszłość:

  1. Integracja z Usługami Baidu: Planuje się włączenie technologii AI Ernie 4.0 do wyszukiwarki Baidu, map, usług dysku chmurowego i ofert inteligencji biznesowej dla klientów korporacyjnych w celu transformacji doświadczeń użytkowników i dostarczania spersonalizowanych odpowiedzi​​.

Jak na razie model nie jest ogólnodostępny więc musimy wierzyć na słowo jego twórcą i czas pokaże czy GPT-4 ma prawdziwego konkurenta w świecie chatbotów. Jednak jak uwagę zwraca Ruters.com Chiny mają obecnie co najmniej 130 dużych modeli językowych (LLM), co stanowi 40% łącznej liczby modeli na świecie i ustępuje jedynie 50% Stanom Zjednoczonym wynika z danych brokera CLSA, więc z czasem Chiny mogą się stać poważnym konkurentem dla takich firm jak OpenAI.

Dodaj komentarz